Miért hatékonyabb a lézer a gyógyításban, mint  a polarizált fényű lámpák?  

„A lágylézer készülékekkel többféle betegséget és hatékonyabban lehet kezelni, mint a polarizált fényű lámpákkal.”
Dr. Rózsa Károly a polarizáltfényű lámpák szabadalmának résztulajdonosa, a Tudományos Akadémia doktora

A lézer fényének élettanilag sokkal több jótékony hatása van, mert a fénye nem csak polarizált (egy síkban rezgő), mint a polarizált fényű lámpáké, hanem ezen felül monokromatikus (egyszínű) és koherens (szabályos hullám-tulajdonságú) is. 
 Ez a három tulajdonság szükséges, hogy a fény ne csak a bőrfelszínen, hanem a mélyebb rétegekben is kifejtse jótékony hatásait.   

monokromatikus lézerek a teljesítményük 100%-át az élettanilag legfontosabb hullámhosszokon adják le. Ez pl. a 660-665nm-es hullámhossztartományban akár 1000x nagyobb, mint a polarizált fényű lámpák esetében, ami gyorsabb gyógyulást eredményez. 

A lézer koherens fényénél az azonos fázisban rezgő fényhullámok és a kezelendő felületen kialakuló intenzitás-modulációk a szervezetünkben sejt szinten fontos biológiai folyamatokat tudnak beindítani. A lézerfény koherenciája nem vész el, miközben áthatol a szöveteken és elengedhetetlen szerepe van a mélyebb rétegek gyógyításában (pl. mozgásszervi betegségek).

Kísérletek igazolták azt is, hogy a lézerfénnyel kezelt sebek 20%-kal gyorsabban gyógyultak, mint a sima polarizált lámpával bevilágított felületek. Sőt olyan (pl. fekélyes) sebek, amik a hagyományos polarizált fényterápia hatására sem gyógyultak, a lézeres kezelések után behegedtek.

Milyen betegségek kezelésére javasolt? 

Sérülések

  • Zúzódás (contusio), húzódás (distorsio), vérömleny (haematoma) szalag, izom vagy ínszakadás (ruptura), csonttörés (fractura)
  • Szalag, izom vagy ínszakadás (ruptura),
  • Csonttörés (fractura)

Túlerőltetésre létrejövő kórképek

  • Ínhüvely gyulladások (tendinitisek), izomgyulladások (myositisek), nyáktömlő gyulladások (bursitisek)
  • Izmok tapadásánál v. eredésénél létrejövő csonthártya gyulladás
    (pl. “teniszkönyök”= alkar feszítő izmának tapadási helyén a túlerőltetés miatt kialakult csonthártya gyulladás.)

Degeneratív elváltozások

  • Ízületi kopás, porckopás (arthrosis)
  • Ízületi gyulladás (arthritis)
  • Gerincoszlop betegségeinél fájdalom csillapítás, gyulladás csökkentés (pl. lumbágó)
  • Izombetegségek: pl. izomfájdalom, ízületi mozgásbeszűkülés (kontraktúra)

Fogászati és szájbetegségek

Fogászati kezelések, szájsebészeti műtétek, gyulladások, implantátumok

Fül- Orr- Gégészeti betegségek

  • Tinitus-t sok esetben csökkenti, megszünteti.
  • Akut halláscsökkenés esetén száloptikával használva javítja a hallást.
  • Enyhíti az arcüreggyulladás és légúti gyulladások tüneteit.
A kezelés menete 

A Safe Laser 500 Infra lézert a fájdalmas vagy sérült területre kontakt módon kell rá- helyezni és a megadott ideig világítani, majd tovább lehet tenni a következő pontra. (egyszer használatos védő a kezelő fejre rendelhető)
Egymás után több pont is kezelhető a fájdalmas, sérült felület nagyságától függően. Általában a “nyomásérzékeny” pontokat kell kezelni. 

A maximális biztonság miatt a lézert csak a bőrfelületre helyezve kapcsolható be csak, hogy elkerüljük a véletlen lézerfénybe tekintést! A kezelés végén, mielőtt a bőrfelületről elvennénk a készüléket, kikapcsoljuk!

A kezelés időtartama

A különböző kórképeknél, betegségeknél más-más energia mennyiséget (Joule) szükséges bevinni a hatékony gyógyuláshoz. A magasabb energiabevitelt a hosszabb ideig történő besugárzással tudjuk biztosítani.

4-5 Joule energia = min. 2-2.5 perc besugárzás:
Húzódások, zúzódások, izomgörcsök, mikrocirkuláció javítása, enyhébb mozgásszervi sérülések, akut és krónikus gyulladások, fogászati és szájbetegségek, bőrproblémák.

15 Joule energia = 3 perc besugárzás:
Fájdalom csillapítás, súlyosabb mozgásszervi betegségek.

25 Joule energia = 5 perc besugárzás:
Porc regenerálás, mélyebb rétegekben lévő mozgásszervi sérülések kezelése, szalagok, izom és ínrostok szakadása, csonttörések.

A kezelések gyakorisága

A betegség fennállásának időtartamától függ. (Milyen régen keletkezett a probléma?) 
Akut betegségek(a betegség a közelmúltban keletkezett) illetve műtét utáni esetek kezelése:

A kezelést 1-2 hétig naponta, majd a tünetek megszűnéséig heti 3-szor kell alkalmazni. Már az első kezelés alatt vagy 1 napon belül javulás észlelhető!
(Akut betegségeknél már az első alkalommal annyi ideig lehet a kezelést végezni, amíg a javulás nem észlelhető.)

Krónikus(elhúzódó) betegségek kezelése(6-8 hétnél régebben keletkezett):

A hosszabb ideje fennálló betegségeket ritkábban kell kezelni. Használja a lézer készüléket heti 3-szor a tünetek megszűnéséig vagy jelentős csökkenéséig.

Krónikus (régóta fennálló) betegségeknél a gyógyulás természetesen hosszabb ideig tart (napok, hetek, esetleg hónapok).
Az első kezelések után enyhe bizsergést érezhetünk vagy fájdalomas kórképeknél a fájdalom fokozódhat (kezelési reakció), de ez átmeneti jelenség. A fájdalom erőssége a kezelések számával folyamatosan csökken és 3-4 kezelés után megszűnik, majd megindul a javulás. A kezelési reakció egy normális kísérő jelenség, annak a jele, hogy a beteg reagál a terápiára. Kezelés után fokozódó fájdalom esetén csökkentse felére a kezelési időt és a kezelés gyakoriságát. 3-4 kezelés után visszatérhet az eredeti kezelési módra.

A kísérő fájdalom egyik oka a mikrocirkuláció (a legkisebb erekben történő véráramlás) hirtelen megindulása a pangó területeken. A pangó részeken felgyülemlett bomlástermékek (amik nem szállítódtak el) hirtelen bekerülnek a keringésbe, ezért ritkán hányinger, fáradékonyság, rossz közérzet is előfordulhat (nagy területek nagy dózissal történő kezelése után).

A sűrűbb vagy hosszabb ideig tartó kezelések nem feltétlenül gyorsítják a gyógyulást, mert van egy olyan biológiai határ, melynek elérése után besugárzással nem lehet tovább stimulálni a sejteket!